Parafii św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej 2021 r.

Podsumowanie pracy duszpasterskiej oraz stanu majątkoweg

W mijającym roku przeżyliśmy następujące uroczystości:

– młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania

– Odpust Parafialny z racji św. Józefa, z udziałem Ks. Biskupa Mazura i rozpoczęcie działalności Bractwa Mężczyzn św. Józefa w naszej Diecezjii

– uczestnictwo w comiesięcznych Nabożeństwach Drogi Krzyżowej

– ustawienie kamienii z napisami snów św. Józefa

– mimo pandemii gromadziliśmy się codzienne, na wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka, Różaniec, Nabożeństwo do św. Józefa, do Ducha Św.;

– były wypominki wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego,w czasie których modliliśmy się za zmarłych z naszej Parafii. W Ur. Wszystkich Św. został poświęcony nowy krzyż na cmenatrzu oraz tablica upamiętniająca wszystkich pochowanych na terenie naszego cmenatrza.

W minionym roku, zostaliśmy w kwietniu zaatakowani przez media odnośnie porządków na cmentarzu. Była bardzo duża agresja ze strony mediów lewicowych w stosunku do nas. W tej chwili prowadzone są w stosunku do parafii sprawy wyjaśniające.

Mimo różnych obostrzeń, państwowych i kościelnych, w naszej Parafii, staraliśmy się, poświęcić więcej czasu na modlitwę oraz przeżyć normalnie czas Wielkiego Postu, Wielkanocy, Adwentu i Bożego Narodzenia.

W mijającym roku:

zmarło: 25 (22)

zostało ochrzczonych: 20 (18)

Sakrament Małżeństwa: 7 (5)

Bierzmowanie otrzymało: 25 (22)

Komunia: 50

Bóg zapłać za zamawiane intencje mszalne, szczególnie za żywych ale też za zmarłych i Msze św. gregorianki. Były też sprawowane Msze św. w intencji naszej Parafii. Zachęcam Rodziny aby zamawiały intencje mszalne w różnych potrzebach w tym Nowym Roku.

W mijającym roku wykonaliśmy następujące prace:- zakupiliśmy nowe organy; zrobiliśmy nowe schody wejściowe do k-ła, zakupiony został nowy dzwon św. Józefa; zostały postawione kamienie z tablicami przypominające sny św. Józefa; wykonane i postawione dwa krzyże, na cmenatrzu postawiono pamiątkowy kamień oraz tablicę; zakupiony został laptop oraz tv do wyświetlania piosenek

W Bobrach została wymalowana i odświeżona kaplica; został wymieniona tablica zasilająca kaplicę oraz zmieniono licznik na nowy.

Spłaciliśmy ubiegłoroczny dług, w tym trudnym roku 2020 dług, który posiadamy wynosi: 2 900.00 zł. Bardzo proszę o pomoc w spłaceniu tego długu, byśmy mogli dalej kontynuować prace przy naszym k-le.

Plany na 2022 rok:

W związku z ciągłymi zawirowaniami związanymi z pandemią, bardzo trudno jest dzisiaj planować jakiekolwiek prace. Po spotkaniu z naszymi Radami, przedstawimy plan pracy na rok 2022