Dzisiaj: - Dzień Papieski. Ofiary w tym dniu będą zbierane do puszek, na wsparcie funduszu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

- zapraszam na ostatnią Procesję Fatimską, rozpoczęcie o godz. 17.30 -Różańcem Fatimskim, później Procesja i Msza św. wieczorowa o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. zaśpiewamy Apel Jasnogórski. Do niesienia Figury zapraszam czwórki naszych parafian z ul. Nowowiejskiej 2,4,5,7. Przynieśmy ze sobą znicze byśmy mogli je złożyć zapalone przy pomniku Papieża.

W przyszłą niedzielę: - rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zapraszam na godz. 8.30 na Różaniec w intencji Misji. Zwracamy się z prośbą do naszych Parafian, o przynoszenie bandaży, starych okularów, które zostaną przekazane na misje. Można je składać do końca października do kosza na ołtarzu św. Józefa. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy już przynieśli te dary.

- ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe w naszej Parafii

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe na godz. 17.30. W poniedziałki, wtorki, czwartki – Różaniec prowadzić będą Wspólnoty Różańcowe; w środy prowadzić będą dzieci a w piątki prowadzić będzie młodzież.

- jutro Dzień Nauczyciela. Modlić się będziemy na Różańcu za Nauczycieli, Katechetów i Pracowników naszej Szkoły

- w środę, 16 października obchodzić będziemy 41 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

- w środę, 16 października, Księża Salezjanie w Ełku, zapraszają na Dzień Dziecka Utraconego na godz. 16.00, wszystkich Rodziców, których dotknęło to nieszczęście

- w sobotę zachęcam do udziału w stacji dorosłych II Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w par. Ducha św w Ełku(spotkania, konferencje).W tym samym czasie, młodzież zaproszona jest do katedry na stację misyjną młodzieży. Uroczysta Msza św. po przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 13.30 w k-le Ducha św. w Ełku.

Można zabierać koperty z kartkami wypominkowymi i Mszą św. składkową, są wyłożone na stoliku z gazetami. Wypominki będą czytane w cyklu tygodniowym przez cały miesiąc wraz z Różańcem. Msza św. Składkowa będzie odprawiana za zmarłych przez cały miesiąc. Proszę o czytelne wypełnienie kartek. Ofiary składane na wypominki przeznaczone będą na remont salki w piwnicach.

Bóg zapłać za posprzątania k-ła naszym Parafianom z ul. Nowowiejskiej 7: p. Grażynie i Klaudii Krukowskiej; Irenie i Piotrowi Sokołowskim; Krystynie Orzechowskiej. Do sprzątania zapraszam w piątek po Mszy św. wieczorowej kolejne Rodziny z ul. Nowowiejskiej 7.

W sobotę 26 października zapraszam Mężczyzn naszej Parafii na Różaniec w ich intencji o godz. 17.30. Po Mszy św. zapraszam Mężczyzn z Bractwa św. Józefa oraz chętnych Mężczyzn na spotkanie formacyjne.

Bóg zapłać p. Adamowi Andryszewskiemu, naszemu ogrodnikowi, oraz Jego Pracownikowi, za dosadzenie nowych tuji i przygotowanie ich na zimę.

Bobry:- Bóg zapłać za sprzątanie naszej kaplicy naszym Parafian z bloku 2A: p. Frączkowska, Marcikowska. Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z bloku 2A: p. Pietkiewicz; Mołs                                        

-zapraszam dzieci i młodzież kl. 8 w sobotę, na godz. 10.00 do kaplicy na spotkanie formacyjne

ks. Proboszcz

===========================================================================

XXVII Niedziela Zwykła (06.10.2019- 13.10. 2019)

Dzisiaj: - zapraszam na Różaniec na godz. 8.30 – Wspólnotę Żywego Różańca a po Mszy św. na spotkanie formacyjne z racji I niedzieli miesiąca

-dzisiejsze ofiary, przeznaczone są na wsparcie Domu Matki w Ełku prowadzonego przez Caritas

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe na godz. 17.30. W poniedziałki, wtorki, czwartki – Różaniec prowadzić będą Wspólnoty Różańcowe; w środy prowadzić będą dzieci a w piątki prowadzić będzie młodzież szczególnie tą, która przygotowuje się do Bierzmowania.

- jutro Wsp. NM.P Różańcowej. Jest to święto wszystkich Członków Żywego Różańca, zapraszam na Różaniec i Mszę św. wszystkich Członków Żywego Różańca

 - w sobotę, zapraszam na spotkanie formacyjne: godz. 11.30 – Ministranci i kandydaci na Ministrantów

W przyszłą niedzielę: - Dzień Papieski. Na Mszy św. o godz. 9.00 -Dzieci z naszej szkoły przedstawią montaż słowno-muzyczny nawiązujący do tej uroczystości. Ofiary w tym dniu będą zbierane do puszek, na wsparcie funduszu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

- zapraszam na ostatnią Procesję Fatimską, rozpoczęcie o godz. 17.30 -Różańcem Fatimskim, później Procesja i Msza św. wieczorowa o godz. 18.00. Do niesienia Figury zapraszam czwórki naszych parafian z ul. Nowowiejskiej 2,4,5,7.

W minionym tygodniu nikt nie zgłosił się do sprzątania k-ła z ul. Nowowiejskiej 6. Do sprzątania zapraszam w piątek po Mszy św. wieczorowej Rodziny z ul. Nowowiejskiej 7. Bóg zapłać p. Stanisławie Gajek za ufundowanie kwiatów do naszego k-ła.

Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Pragniemy włączyć się w pomoc Misjonarzom, dlatego wspólnie z Paniami Katechetkami, zwracamy się z prośbą do naszych Parafian, o przynoszenie bandaży, starych okularów, które zostaną przekazane na misje. Można je składać do końca października do kosza na ołtarzu św. Józefa.

Organizowana jest jednodniowa pielgrzymka Wspólnoty NNUJ - dnia 26.10 do Wigier na spotkanie Wspólnot NNUJ. Wszystkie informacje można uzyskać u p. Krystyny- zelatorki.

Bóg zapłać p. Tomaszowi Gruszce, za przeoranie porządkowanej ziemi naszego cmentarza, w minionym tygodniu.

Bobry:- dzisiaj I niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu, zmiana T.Ż.R po Mszy św., zapraszam na spotkanie Członków Żywego Różańca oraz Grupy NNU Jezusa.

 - Bóg zapłać za sprzątanie naszej kaplicy naszym Parafian z bloku 2A: p. Dziekońska, Pruszyńska. Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z bloku 2A: p. Frączkowska, Marcikowska

- zapraszam dzieci i młodzież kl. 8 w sobotę, na godz. 10.00 do kaplicy na spotkanie formacyjne

ks. Proboszcz

=====================================================

XXV Niedziela Zwykła (22.09.2019 - 29.09.2019)

Dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone są na nasz WSD

przeżywać będziemy na Mszy św. o godz. 10.45 – Odpust w Bobrach z racji św. Stanisława Kostki,zapraszam

zapraszam Rodziców Młodzieży, która w tym roku szkolnym rozpocznie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasy VIII), na Mszę św. o godz. 12.30 a po Mszy na spotkanie.

W tym tygodniu:  jutro zapraszam na godz. 16.30Zelatorki Żywego Różańca na spotkanie

jutro zapraszam na Nabożeństwo do Ducha Św. Członków NNUJ na godz. 17.30

we wtorek zapraszam na modlitwę i Nabożeństwo do Świętych Aniołów. Trwa Nowenna, przygotowująca nas do Ur. św. Aniołów

w środę zapraszam na Nabożeństwo do św. Józefa

w piątek zapraszam na godz. 17.30 na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

w piątek zapraszam na Mszę św. wieczorową Młodzież z kl. VIII a po Mszy św. na spotkanie formacyjne

w sobotę, zapraszam na spotkanie formacyjne: godz. 11.30 – Ministranci i kandydaci na Ministrantów

w sobotę zapraszam na Mszę św. wieczorową, całą Radę Duszpasterską oraz Radę Ekonomiczną a po Mszy św. na spotkanie.

Bóg zapłać za sprzątanie k-ła naszym Parafianom z ul. Nowowiejskiej 5: Kulenko; Giedzicz, Kozicka. Do sprzątania zapraszam w piątek po Mszy św. wieczorowej Rodziny z ul. Nowowiejskiej 5.

Bobry: Bóg zapłać za sprzątanie naszej kaplicy naszym Parafian z bloku 1A: p. Minkiewicz, Wysocka oraz Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego Odpustu. Szczególne podziękowania dla Ofiarodawcy, który złożył ofiarę na zakup nowych obrusów. Bóg zapłać p. Eugeniuszowi Parafiniuk, Andrzejowi Ziemkiewiczowi za wykonanie balustrad oraz pomalowanie ołtarzyków. Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z bloku 2A: p. Dziekońska, Gaładyk

zapraszam dzieci i młodzież kl. 8 w sobotę, na godz. 10.00 do kaplicy na spotkanie formacyjne

XXIV Niedziela Zwykła (15.09.2019- 22.09. 2019)

W przyszłą niedzielę: - ofiary na tacę przeznaczone są na nasz WSD

- przeżywać będziemy na Mszy św. o godz. 10.45 – Odpust w Bobrach z racji św. Stanisława Kostki

- zapraszam Rodziców Młodzieży, która w tym roku szkolnym rozpocznie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasy VIII), na Mszę św. o godz. 12.30 a po Mszy na spotkanie.

W tym tygodniu: - jutro zapraszam na Nabożeństwo do Ducha Św. Członków NNUJ na godz. 17.30

- we wtorek zapraszam na modlitwę i Nabożeństwo do Świętych Aniołów.

- w środę zapraszam na Nabożeństwo do św. Józefa

- w sobotę, zapraszam dzieci i młodzież na spotkania formacyjne: godz. 11.00 – Ministranci i kandydaci na Ministrantów

- w sobotę zapraszam na Mszę św. wieczorową Mężczyzn z Bractwa św. Józefa a po Mszy św. na spotkanie formacyjne

W miniony piątek, nikt nie zgłosił się do sprzątania z ul. Nowowiejskiej Do sprzątania zapraszam w piątek po Mszy św. wieczorowej Rodziny z ul. Nowowiejskiej 5 .

W minionym tygodniu wymieniliśmy tablice zasilające dostawę prądu do k-ła na nowe wraz z założeniem nowych bezpieczników dostosowanych do obecnych wymagań energetycznych.

Bobry:- Bóg zapłać za sprzątanie naszej kaplicy naszym Parafian z bloku 1A: p. Smaka, Kalicka. Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z bloku 2A: p. Minkiewicz, Wysocka

- zapraszam dzieci i młodzież w sobotę, na godz. 10.00 do kaplicy. Zapraszam w sobotę młodzież z klas VIII, która będzie się przygotowywała do Bierzmowania.

Nasz Odpust – św. Stanisława Kostki, przeżywć będziemy w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.45. Mszy św, przewodniczyć będzie ks. Jarosław Szadkowski, salezjanin z Ełku. Bardzo proszę o przygotowanie tych uroczystości( obkoszenie wokół kaplicy; i wychakanie trawy na chodniku)

ks. Proboszcz

Czytaj więcej...

VII Niedziela Zwykła (24.02.2019- 03.03. 2019)
Dzisiaj - zapraszam na godz. 8.30 wszystkich Członków NNU Jezusa na Nabożeństwo do Ducha Świetego a po Mszy św. na spotkanie

- zapraszam dzieci komunijne na spotkanie formacyjne o godz. 12.00

- zapraszam na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.30 - Rodziców Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30

- jutro zapraszam na Nabożeństwo do Ducha Św. członków NNU Jezusa

- w środę, zapraszam Mężczyzn z Bractwa św. Józefa na Nabożeństwo do św. Józefa na godz. 17.30, na Mszę św. a po Mszy św. na spotkanie formacyjne

- I piątek miesiąca. W tym dniu obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci " Żołnierzy Wyklętych". Do południa odwiedziny chorych. Zapraszam do Spowiedzi w czasie Nabożeństwa od godz. 17.30

- I sobota miesiąca, zapraszam na godz. 17.30 na Różniec ekspijacyjny za grzechy przeciwko Niepokolanemu Sercu NMP. Na godz. 11.00 – zapraszam Ministrantów i Kandydatów na Ministrantów; na godz. 12.00 – dzieci na spotkanie Oazy

W przyszłą niedzielę:- zapraszam na godz. 8.30 na Różaniec, Mszę św. a po Mszy św. na spotkanie formacyjne Wspólnotę Żywego Różańca( I niedziela miesiąca)

- zapraszam dzieci komunijne na spotkanie formacyjne o godz. 12.00

Proszę zgłaszać w tym tygodniu, rocznice małżeństw, które obchodzą rocznice swoich małżeństw w marcu, byśmy mogli się w niedzielę pomodlić w tych intencjii.

Bóg zapłać za posprzątanie naszego k-ła naszym Parafianom ul. Cmentarnej p. Wołyniec,Rutkowska, Jasińska. W sobotę zapraszam do sprzątania Rodziny zul. Polnej na godz. 10.00.

Bóg zapłać za uporządkowanie naszego terenu kościelnego, od strony parku p. Adamowi Andryszewskiemu.

Od 01 marca nasze śmieci z cmentarza, odbierać będzie firma Koma, z którą podpisaliśmy umowę. Będzie też zmieniony kosz na śmieci z cmentarza, dlatego jeszcze raz proszę umieszczać tam śmieci tylko z cmentarza

Bobry:- Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 7p. Krugły. Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z Bloku 7:  p. Dudkowskich, Zalewskich

- w sobotę zapraszam na godz. 10.00 dzieci komunijne i młodzież bierzmowaną

- zachęcam do zgłaszania sie do grupy modlitewnej NNU Jezusa (modlitwa do Ducha Św.), potrzebujemy 14 osób, proszę o zapisywanie się u p. Jadzi

- została zawieszona nowa tablica ogłoszeniowa. Przygotowujemy się do zrobienie bramy(może ktoś ma takie przęsła)a także nowej obudowy krzyża, który chcemy poświęcić na zakończenie Rekolekcji.

ks. Proboszcz

Czytaj więcej...

Niedziela Miłosierdzia Bożego (28.04.2019- 05.05. 2019)

Dzisiaj: - Niedziela Miłosierdzia Bożego, zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 8.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne w naszej diecezji.

- zapraszam na spotkanie organizacyjne Rodziców i Dzieci z klas IV na godz. 12.00 w celu omówienia rocznicy przystąpienia dzieci do Komunii.

 W tym tygodniu:- jutro zapraszam na Nabożeństwo do Ducha Św. -Wspólnotę NNUJ

- we wtorek 30 kwietnia zapraszam na godz. 9.00 na Mszę św. z okazji obchodów Gminnego Dnia Flagi Polski z udziałem Szkoły i Władz Samorządowych

- w środę 01 maja, przeżywać będziemy nasz Odpust parafialny. Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Pawła Tobra. W czasie Mszy św. Odpustowej, poświęcony zostanie witraż św. Józefa Rzemieślnika na wieży k-ła oraz nowe figury: Matki Bożej z Fatimy, św. Józefa Rzemieślnika, które będą noszone w czasie naszych Procesji. Bardzo proszę o przygotowanie Procesji. Zapraszam do sypania kwiatów dziewczynki. Od maja zapraszam na Nabożeństwa Majowe codziennie w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 8.30. Zostały też zakupione nowe obrusy maryjne. Bóg zapłać p. Stanisławie Gajek za ufundowanie kwiatów do naszego k-ła

- I czwartek miesiąca i modlitwa o powołania kapłańskie,zakonne, misyjne

- w piątek Ur. NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 9.00; 12.30 i w Bobrach o godz. 10.45.

Z racji uroczystości odwiedziny chorych w piątek 10 maja.

- I sobota miesiąca zapraszam na godz. 17.30 na Różaniec i Nabożeństwo Majowe

W przyszła niedzielę: - Niedziela Biblijna

- zapraszam na godz. 8.30 na Różaniec i Nabożeństwo Majowe całą Wspólnotę Żywego Różańca

- zapraszam na Mszę św. o godz. 12.30 Rodziców Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania na spotkanie.

W tym tygodniu bardzo proszę o zgłaszanie małżeństw, które obchodzić będą w maju swoje jubileusze.

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Ekonomicznej naszej Parafii. W czasie spotkanie omówiliśmy sprawy związane z porządkowaniem cmentarza; propozycją ze strony Urzędu Gminy wykonania utwardzenia drogi na ul. Cmentarnej; oraz malowania w przyszłym roku naszego k-ła. W tej chwili malowane są przęsła ogrodzeniowe wokół posesji naszego k-ła.

 W sobotę nikt nie zgłosił się do sprzątania ul. św. Pap. Jana Pawła II. Zapraszam mieszkańców z tej ulicy by wysprzątali k-ł we wtorek po Mszy św. wieczorowej przed Odpustem.

Przypominam Rodzicom Dzieci komunijnych o obowiązkowym spotkaniu formacyjnym w poniedziałek 06 maja o godz. 16.00. Natomiast zapraszam Rodziców dzieci komunijnych na spotkanie w niedzielę 12 maja po Mszy św. o godz. 12.30.

Bobry:- Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z : p. Marcińczyk; Iwanczewska . Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z Bobry-Wioska: p. Kulikowska; Opacka

- w piątek Ur. NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 9.00; 12.30 i w Bobrach o godz. 10.45.

Z racji uroczystości odwiedziny chorych w piątek 10 maja.

ks. Proboszcz

Czytaj więcej...

Dzisiaj: - ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe naszej Parafii (jak w II niedzielę miesiąca). Trwa jeszcze porządkowanie terenu naszego cmentarza ( wycinanie samosiejek i trawy). W minionym tygodniu, zostało wykonane pielęgnacyjne obcięcie gałęzi i ich formowanie w kształcie kuli( trzy powody: linia energetyczna, brak dojścia do płotu oraz estetyka). Kolejnym etapem będzie nasadzanie nowych drzew oraz szlachetnych tuji w obrębie całej trasy Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać za wykonanie tych prac naszemu parafianinowi p. Adamowi AndryszewskiemuW tym tygodniu rozpoczniemy montaż ogrzewania podłogowego pod ławkami.

W przyszłą niedzielę:- zapraszam na Mszę o godz. 12.30 Rodziców klas II i III szkoły podstawowej

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30

- jutro zapraszam o godz. 17.30 na Nabożeństwo do Ducha Świętego - Wspólnotę NNU Jezusa

- w środę zapraszam Mężczyzn, na Nabożeństwo do św. Józefa na godz. 17.30

- w piątek Św. Podwyższenia Krzyża św. Zapraszam naszych Parafian na Mszę św. wieczorową po której zostanie poświęcona nasza Droga Krzyżowa. Po raz pierwszy w tym dniu, wspólnie odprawimy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać p. Stanisławie i Józefowi Gajek za ufundowaniem, wykonanie wszystkich stacji Drogi Krzyżowej oraz polbruku.

- w sobotę zapraszam na godz. 11.00 – Ministrantów na zbiórkę a na godz. 12.00 Dzieci, które chciałyby należeć do Oazy ( od kl. 3-7)

W niedzielę 23 września, zapraszam na Mszę św. o godz. 12.30 Młodzież klas VIII, III Gimnazjum i Rodziców Młodzieży, która ma rozpocząć swoje przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania a po Mszy św. na spotkanie

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła naszym parafianom ul. Szosy Bajtkowskiej: paniom Downar, Młyńska, Serafin, Jankowska. W sobotę zapraszam do sprzątania na godz. 10.00 kolejnych parafian ul. Szosy Bajtkowskiej.                                        

Bobry: - Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 1: p. Smaka, Kalicka. Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z Bloku 2 p. Minkiewicz, Zajko.

- Odpust ku czci św. Stanisława przeżywać będziemy w niedzielę 23 września na Mszy św. o godz. 10.45, bardzo proszę o przygotowanie tej uroczystości.

ks. Proboszcz

==============================================

Czytaj więcej...