Dzisiaj - ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe w naszej Parafii (jak w II niedzielę miesiąca)

- zapraszam na Mszę św. Rodziców Dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. a po Mszy św. na spotkanie

W tym tygodniu: - zapraszam codziennie na wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 i Mszę św. wieczorową

- w poniedziałek zapraszam Członków NNU Jezusa, na Nabożeństwo o godz. 17.30

Bóg zapłać za sprzątania k-ła w minionym tygodniu Rodzinom z ul. Pap. Jana Pawła: Rodzinie Malinowskich; Cwajda. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania k-ła, kolejnych mieszkańców z ul. Pap. Jana Pawła II.

Został wykonany nowy klęcznik na Nabozeństwa.

Trwa Wizyta duszpasterska w naszej Parafii do czwartku włącznie. Woda święcona jest przy bocznym ołtarzu. Jeszcze w tym tygodniu Msze św. wieczorowe, odprawiane są w intencji naszych Parafian , na które zapraszam. Kolęda rozpoczyna się od godz. 15.00. Program Kolędy:

Poniedziałek 15.01 - Zdunki, Maleczewo

Wtorek 16.01. – Niedźwiedzkie, Bobry Pałac; Miechowo, Bobry 2,3

Środa 17.01. - Bobry Wieś,10,11; Bobry 4,6,7,8,9

Czwartek 18.01. - Bobry 1A,2A; 3A,4A

ks. Proboszcz

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Niedziela Chrztu Pańskiego (07.01-14.01. 2018 r)

Dzisiaj - po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Różaniec z racji I niedzieli miesiąca

W przyszłą niedzielę: - ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe w naszej Parafii (w II niedzielę miesiąca)

- zapraszam na Mszę św. Rodziców Dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. a po Mszy św. na spotkanie

W tym tygodniu: - zapraszam codziennie na wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 i Mszę św. wieczorową

Bóg zapłać za sprzątania k-ła w minionym tygodniu Rodzinom z ul. Pap. Jana Pawła II: Jagiełło; Zalewskich, Kowalskich. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania k-ła, kolejnych mieszkańców z ul. Pap. Jana Pawła II.

Trwa Wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Proszę o przygotowanie na stole: Krzyżyka,Pisma św. wody święconej, kropidełka, świecy. Dzieci i młodzież powinny mieć przygotowane zeszyty do religii. Woda święcona jest przy bocznym ołtarzu. Msze św. wieczorowe odprawiane są w intencji naszych Parafian z tych ulic, na które zapraszam. Kolęduje od godz. 15.00 dwóch Księży: ks. Karol i ks. Maciej . Prosiłbym o przygotowanie na koniec kolędy jakiegoś posiłku dla Księży. Program Kolędy:

Poniedziałek 08.01 - ul. Lipowa

Wtorek 09.01. – ul. Ełcka, Wyszyńskiego

Środa 10.01. - ul. Małeckich, Sportowa

Czwartek 11.01. –ul. Kajki, Pap. Jana Pawła II; B.Prusa; Kościuszki 1-11

Piątek 12.01. - ul. Kościuszki 12-39

Sobota 13.01. - od godz. 10.00 - Barany (wszystkie ulice), Żabie Oczko

Poniedziałek 15.01 – Zdunki, Maleczewo

ks. Proboszcz

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Niedziela Świętej Rodziny (31.12.2017- 07.01.2018)

Dzisiaj - zakończenie Starego Roku. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo dziękczynne za przeżyty Stary Rok.

W przyszłą niedzielę: - po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Różaniec z racji I niedzieli miesiąca

W tym tygodniu: - zapraszam codziennie na wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30

- I czwartek miesiąca, modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

- I piątek miesiąca; do południa odwiedziny chorych; spowiedź dla dzieci od godz. 17.30

- w sobotę Ur. Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę, na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Zapraszam na godz. 18.00 na montaż słowno-muzyczny nawiązujący do okresu Bożego Narodzenia a później zapraszam wszystkie Wspólnoty działające przy naszej Parafii na spotkanie opłatkowe

Bóg zapłać za sprzątania k-ła w minionym tygodniu Rodzinie Państwa Młodych. W piątek po Mszy św. wieczorowej zapraszam do sprzątania k-ła kolejnych mieszkańców z ul. Pap. Jana Pawła II.

Od wtorku 02 stycznia rozpoczynamy Wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Proszę o przygotowanie na stole: Pisma św. wody święconej, kropidełka, świecy. Dzieci i młodzież powinny mieć przygotowane zeszyty do religii. Woda święcona jest przy bocznym ołtarzu. Będzie kolędowało dwóch Księży: ks. Karol i ks. Maciej Gilewski. Prosiłbym o przygotowanie na koniec kolędy jakiegoś posiłku dla Księży. Program Kolędy:

Wtorek 02.01. – Kolonia Górna, ul. Nowowiejska 8,9,15,15A, 29,31; p. Kasztelan

Środa 03.01. - Szosa Bajtkowska

Czwartek 04.01. – ul. Nowowiejska 1-3; 4-5

Piątek 05.01. - ul. Nowowiejska 6-7; Polna, Nadrzeczna, Cmentarna

ks. Proboszcz

Dzisiaj - dzisiaj Wigilia. Obowiązuje nas w tym dniu, tradycyjnie, mimo niedzieli, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w niedzielę. Msza wieczorowa w Bobrach o godz. 22.00 a Pasterka u nas o godz. 24.00. W I i II Dzień Świąt Msze św. jak w niedzielę. W drugi Dzień Świąt ofiary na tacę przeznaczone są na WSD w Ełku.                             

jeszcze dzisiaj PZ Caritas, rozprowadza opłatki i świece przy wyjściu z k-ła po każdej Mszy św.

W przyszłą niedzielę: - zakończenie Starego Roku. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo dziękczynne za przeżyty Stary Rok.

W tym tygodniu: - od środy codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30

Bóg zapłać za sprzątania k-ła mieszkańcom z ul. Pap. Jana Pawła IIp. Martynie, Dorocie i Tomaszowi Jermak; Krystynie i Wiesławowi Rutkowskim . W związku ze ślubem w sobotę, zapraszam do sprzątania k-ła Rodzinę Państwa Młodych.

Bóg zapłać, naszemu Panu Leśniczemu Tadeuszowi, za dostarczenie choinek do naszego k-ła. Pragnę też podziękować za obsadzenie choinek oraz ich przybranie: p. Dorocie Seweryn; Mirosławie Wróbel; Karolinie Gutowskiej; Mirosławowi Radywoniuk; Mateuszowi Komarowskiemu; Tomaszowi Jermak oraz p. Wiesławowi i Krystynie Rutkowskim za wykonanie podłączeń elektrycznych.

W czwartek 28 grudnia organizowany jest w Ełku, Marsz w Obronie Życia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 w Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty, przejście do Parafii Katedry w Ełku. Zachęcam do udziału w tym Marszu.

ks. Proboszcz

1.    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w tym tygodniu rodzinom Paniom: Górskiej, Kiecko, Nowosza i Sobolewskiej z ul. Małeckich. Na przyszły tydzień zapraszam kolejne rodziny z ul. Małeckich. Najlepiej będzie posprzątać kościół we czwartek przed południem lub tuż po południu, albo we środę po Mszy św. Proszę o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia terminu.
2.    Natomiast we środę po Mszy św. gdzieś na godz. 15.00 zapraszam chętnych do pomocy w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zapraszam młodzież i starszych, wszyscy będą mile widziani. Przygotujemy Grób i Ciemnicę.
3.    Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do 21.30.
4.    Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej i Adoracji Krzyża o 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie do godz. 21.30.  
5.    Wielka Sobota – Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Podczas błogosławieństwa pokarmów będzie można złożyć ofiarę na prace remontowe prowadzone przy naszym kościele.
6.    W Wielką Sobotę Msza Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Msza rozpocznie się od poświęcenie ognia (tak jak w latach ubiegłych prosimy naszych strażaków o przygotowanie ogniska). Na Mszę przynosimy ze sobą świece. Adoracja do godz. 21.30.
7.    Niedziela Wielkanocna - wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 5.30, a o 6.00 Procesja i Msza św. Rezurekcyjna. Następna Msza św. w Nowej Wsi Ełckiej dopiero o godz. 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 9.00. Proszę o przygotowanie procesji. Zapraszamy dzieci, które były w ubiegłym roku u I Komunii św., które przygotowują się w tym roku do I Komunii św., oraz młodsze i starsze dzieci, które chcą sypać kwiatki na procesji, na próbę, która odbędzie się we środę o godz. 16.30.
8.    Przypominamy, że przeprowadziliśmy przedświąteczną zbiórkę produktów żywnościowych dla osób potrzebujących pomocy z naszej parafii. Bóg zapłać! Dziękuję również za ofiary pieniężne złożone na ten cel. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom z naszego Caritasu za pracę i poświęcony czas.
9.    Jest do nabycia nowy kwietniowy numer Martyrii.
10.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.