Dzisiaj: - rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Ełku

W przyszłą niedzielę: - Uroczystość NMP Częstochowskiej

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30

- jutro zapraszam o godz. 17.30 na Nabożeństwo do Ducha Świętego - Wspólnotę NNU Jezusa

- w środę zapraszam Mężczyzn, na Nabożeństwo do św. Józefa na godz. 17.30

We wtorek 28 sierpnia zapraszam po Mszy św. wieczorowej Zelatorki Żywego Różańca na spotkanie.

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła Rodzinom z ul. Szosy Bajtkowskiej : rodzinom Klepackich i Borkowskich . W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania kolejnych naszych Parafian z ul. Szosy Bajtkowskiej.

Bobry: - Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 1p. Pieloch, Płaskowicka . Do sprzątania zapraszam p. Rynkiewicz, Dżoku. Bóg zapłać za wykoszenie trawy: p. Dariuszowi Kudrawiec. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy też malowanie ogrodzenia przy naszej kaplicy.

ks. Proboszcz
==============================================================

XIX Niedziela Zwykła (12.08.2018- 19.08. 2018)

Trwa miesiąc sierpień, zachęcamy do podjęcia trudu abstynencji, oraz nie częstowania, nie stawiania alkoholu w tym miesiącu.

Dzisiaj:- ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowo-budowlane w naszej Parafii ( jak w każdą II niedzielę miesiąca). Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane indywidualnie na cele remontowe.

W przyszłą niedzielę: - rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30

- jutro zapraszam o godz. 17.30 na Nabożeństwo do Ducha Świętego - Wspólnotę NNU Jezusa

- w środę Ur. Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę, błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy św. To także „rocznica cudu nad Wisłą – Bitwy Warszawskiej” i święto Wojska Polskiego. W tę Uroczystość, po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie poświęcona figura Matki Bożej, na placu procesyjnym, serdecznie zapraszam.

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła Rodzinom z ul. Sikorskiego, Piłsudzkiego: p. Siwek; Radywoniuk. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania naszych Parafian z ul. Szosa Bajtkowska.

Bobry: - Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 1p. Świderska, Zajko. . Do sprzątania zapraszam p. Pieloch, Płaskowicka

W środę Ur. Wniebowzięcia NMP. Msza św. o godz. 10.45, błogosławieństwo ziół i kwiatów. To także „rocznica cudu nad Wisłą – Bitwy Warszawskiej” i święto Wojska Polskiego. W tę Uroczystość, w Nowej Wsi Ełckiej, po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie poświęcona figura Matki Bożej, na placu procesyjnym, serdecznie zapraszam.

ks. Proboszcz

=========================================================

XVI Niedziela Zwykła (22.07.2018-29.07.2018

Dzisiaj: - rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa i modlitwę w intencji wszystkich kierowców

W przyszłą niedzielę: - zakończenie tygodnia modlitw w intencji kierowców z okazji wsp. św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie samochodów, skuterów, rowerów. Zapraszam! Ofiary na tacę przeznaczone są na MIVA Polska, która niesie pomoc dla Misjonarzy, by zakupić dla nich środki transportu.

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30

- jutro zapraszam na Nabożeństwo Wspólnotę NNU Jezusa

- w środę zapraszam Mężczyzn na Nabożeństwo do św. Józefa

- w czwartek wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP. To także dzień wdzięczności naszym Dziadkom, pamiętajmy o Nich w modlitwie

- w sobotę rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę; gościć będziemy Pielgrzymów na śniadaniu około godz. 9.00. W tym roku śniadanie przygotowują nasi Parafianie z Bobrów

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła Rodzinom Państwa Młodych. W piątek po Mszy św. wieczorowej zapraszam do sprzątania Rodzinę Państwa Młodych.

Ks. Arkadiusz, zaprasza w dniu dzisiejszym na godz. 19.00 do katedry św. Wojciecha w Ełku, gdzie odbędzie się ostatnie spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem XXVI Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Szczególny na wywieszonym plakacie pielgrzymkowym.

Bobry: - Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 1p. Łukasiak, Smaka. W następnym tygodniu zapraszam do sprzątania mieszkańców z Bloku 1: p. Szerel, Gorzoch.

W sobotę 28 lipca, gościć będziemy na śniadaniu, w Nowej Wsi Ełckiej, zmierzającą na Jasną Górę Pieszą Pielgrzymkę. Proszę, jeżeli ktoś może i ma, o przynoszenie jajek, ogórków, pomidorów,sałatki, soków do sklepu albo do p. Sołtysowej. Proszę też o upieczenie ciasta drożdżowego, babek (bez kremów).

ks. Proboszcz

==========================================================

XV Niedziela Zwykła (15.07.2018- 22.07. 2018)

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30

- jutro zapraszam na Nabożeństwo Wspólnotę NNU Jezusa

- w środę zapraszam Mężczyzn na Nabożeństwo do św. Józefa

Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na uroczystość odpustową która odbędzie się 16 lipca o godz. 18.00. Szczegóły tej uroczystości na plakacie

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła naszym parafianom z ul. Koloni Górna, Gen. Sikorskiego: p. Małgorzacie Godlewskiej; Wiktorii Rogowskiej; Danucie Pawłowskiej; Annie Ziemkiewicz; Dorocie Nerkowskiej, Krystynie Koszewskiej; Teresie, Anecie, Norbertowi Jankowskim; Annie Madeksza. W piątek po Mszy św. wieczorowej, zapraszam do sprzątania Rodzinę Państwa Młodych.

Ks. Arkadiusz, zaprasza w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 do par. św. Wojciecha w Ełku, gdzie odbędzie się ostatnie spotkanie organizacyjne Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspólnym wymarszem. Szczegółowe informacje podane są na wywieszonym plakacie pielgrzymkowym.

Przypominam, że kancelaria parafialna czynna jest codziennie po Mszy św. wieczorowej. Chęć zawarcia Sakramentu Małżeństwa należy zgłosić trzy miesiące przed planowaną uroczystością a Sakrament Chrztu należy zgłosić tydzień przed planowanym Chrztem.

Bobry: - Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Niedźwiedzkich. W następnym tygodniu zapraszam do sprzątania mieszkańców z Bloku 1p. Łukasiak, Smaka.

W sobotę 28 lipca, gościć będziemy na śniadaniu, w Nowej Wsi Ełckiej, zmierzającą na Jasną Górę Pieszą Pielgrzymkę. W tym roku to śniadanie przygotowują nasi Parafianie z Bober. W minionym tygodniu na spotkaniu omówiliśmy sprawy związane z przygotowaniem tego śniadania. Bardzo proszę o zaangażowanie się w jego przygotowanie. Proszę, jeżeli ktoś może i ma, o przynoszenie jajek, ogórków, pomidorów,sałatki, soków do sklepu albo do p. Sołtysowej. Proszę też o upieczenie ciasta drożdżowego, babek (bez kremów). Z tych produktów zostaną przygotowane kanapki na śniadanie dla 250 osób.

ks. Proboszcz

================================================

XIV Niedziela Zwykła (08.07.2018- 15.07. 2018)

Dzisiaj:- ofiary na tacę przeznaczone są na zakup figury M. Bożej ( II niedziela miesiąca).

W minionym tygodniu:- zakończone zostały prace przy placu procesyjnym oraz na Drodze Krzyżowej. Fundatorami tego placu, Drogi Krzyżowej, wszystkich kamieni, oraz prac są p. Stanisława i Józef Gajek. Pragnę Im bardzo gorąco podziękować za tą fundację.

- została zamontowana figura M. Bożej na postumencie, Bóg zapłać p. Eugeniuszowi Parafiniuk za wykonanie tych prac

- zostało zakupione drzewo na krzyże, które będą systematycznie przygotowywane i montowane przy poszczególnych stacjach

- zakończyliśmy malowanie słupków i daszków ogrodzeniowych; Bóg zapłać za wykonanie tych prac Kamilowi i Adrianowi Kudrawiec

- zostały kupione i zasadzone róże wokół figury i na drodze do figury M. Bożej

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30

- w środę zapraszam Mężczyzn na Nabożeństwo do św. Józefa

- w czwartek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, patrona naszej Diecezji

- w sobotę 14 lipca Ks. Biskup zaprasza teściowe, do Lipska na wspólną modlitwę w ich intencji, szczegóły na plakacie

W okresie wakacyjnym k-ł będzie otwarty, dlatego prosiłbym by nie przekraczać liny włączającej alarm.

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła naszym parafianom z ul. Nowowiejskiej bl. 7: p. Krystynie Orzechowskiej; Grażynie Krukowskiej; Grażynie Ołowieckiej. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania naszych parafian z Koloni Górna .

Bobry: - Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Niedźwiedzkich . W następnym tygodniu zapraszam do sprzątania mieszkańców Niedźwiedzkich, według ustalonej kolejności.

- Bóg zapłać p. Dariuszowi Kudrawiec za wykoszenie trawy przy kaplicy.

ks. Proboszcz

=============================================================

XIII Niedziela Zwykła (01.07.2018- 08.07. 2018)

Dzisiaj:- zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 całą Wspólnotę Żywego Różańca a po Mszy św. na Nabożeństwo i Różaniec

W przyszłą niedzielę:- ofiary na tacę przeznaczone są na zakup figury M.Bożej ( II niedziela miesiąca). Mam nadzieję, że w tym tygodniu już uda się nam postawić Figurę M.Bożej

W tym tygodniu: - I czwartek miesiąca, modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

- I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.30

- I sobota miesiąca, Różaniec o godz. 17.30 i Nabożeństwo ekspijacyjne za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP

Wczoraj nasza Młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania. Składam Bóg zapłać Młodzieży i Rodzicom za ufundowanie do naszej Parafii nowego kompletu lekcjonarzy oraz za posprzątania k-ła i obejścia wokół k-ła.

Organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Diecezjalny Dzień Chorych do Studzienicznej, szczegóły i koszt na plakacie.

W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania naszych parafian z ul. Nowowiejskiej bl. 7.

Bobry: - I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.00 a o godz. 16.30 Msza św.

- Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Niedźwiedzkich
W następnym tygodniu zapraszam do sprzątania mieszkańców Niedźwiedzkich, według ustalonej kolejności.

ks. Proboszcz

=========================================

Ur. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (24.06.2018- 01.07. 2018)

Dzisiaj:- Ur. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

- na Mszy św. o godz. 12.30 zakończenie „Białych Niedziel” dla Dzieci komunijnych i rozdanie pamiątkowych obrazków.

W przyszłą niedzielę:- zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 całą Wspólnotę Żywego Różańca a po Mszy św. na Nabożeństwo i Różaniec

W tym tygodniu: - do soboty zapraszam codziennie na Nabożeństwo Czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa od godz. 17.30.

- w środę zapraszam na godz. 17.00 - Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie.

W czwartek zapraszam na godz. 16.00 Młodzież na Nabożeństwo i Spowiedź przed Bierzmowaniem.

W piątek zapraszam Rodziców Bierzmowanych na godz. 18.30 do sprzątania k-ła.

W sobotę przeżywać będziemy w naszej Parafii, uroczystość przyjęcia przez Młodzież Sakramentu Bierzmowania na Mszy św. o godz. 15.00 ( w związku z tą uroczystością nie będzie Mszy św. o godz. 18.00)

Wszystkich, którzy obchodzą swoje jubileusze małżeńskie w lipcu, proszę o ich zgłaszanie, byśmy mogli za nich się pomodlić w przyszłą niedzielę.

Organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Diecezjalny Dzień Chorych do Studzienicznej, szczegóły i koszt na plakacie.

Siostry Karmelitanki z Wityn, zapraszają na peregrynację kopii obrazu Św. Józefa, która odbędzie się 26 czerwca o godz. 18.00 w klasztorze. Szczegóły na plakacie.

Bóg zapłać naszym parafianom z ul. Nowowiejskiej, za sprzątania kościoła: p. Teresie Borkowskiej (nr 6); i z nr. 7: p. Irenie i Adamowi Sokołowskim; Karolinie i Małgorzacie Sobolewskiej . W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania naszych parafian z ul. Nowowiejskiej bl. 7.

Bobry: - Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy: p. Wieliczko, Lekenta, Klimaszewska. W następnym tygodniu zapraszam do sprzątania mieszkańców Niedźwiedzkich, według ustalonej kolejności.

 ks. Proboszcz

====================================================

XI Niedziela Zwykła (17.06.2018- 24.06. 2018)

Dzisiaj:- zapraszam po Mszy św. o godz. 9.00 na spotkanie Rodziców Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania

W przyszłą niedzielę:- Ur. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

- na Mszy św. o godz. 12.30 zakończenie „Białych Niedziel” dla Dzieci komunijnych i rozdanie pamiątkowych obrazków.

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na Nabożeństwo Czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa od godz. 17.30.

- w poniedziałek zapraszam na godz. 16.30 - Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie

- w piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszam Dzieci i młodzież na Mszę św.

o godz. 8.00. Dzieci i młodzież mogą skorzystać ze Spowiedzi od godz. 7.30

- w sobotę Dzień Ojca, pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcach.

Bóg zapłać naszym parafianom z ul. Nowowiejskiej 15;15A, za sprzątania kościoła: p. Maryli Pieloch; Annie i Beacie Andryszewskiej; Teresie i Krzysztofowi Hanczaruk,. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania naszych parafian z ul. Nowowiejskiej bl. 7. Bóg zapłać p. Stanisławie Gajek za ufundowanie kwiatów do naszego k-ła. Pragnę podziękować p. Jadwidze Drzymkowskiej, za ufundowanie welonu, który jest wykorzystywany w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu. W minionym tygodniu został wykoszony nasz cmentarz, bardzo proszę o uporządkowanie cmentarza przy swoich grobach.

Bobry: - Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy: p. Zajko, Gajko i Piaseccy. W następnym tygodniu zapraszam do sprzątania mieszkańców Niedźwiedzkich, według ustalonej kolejności. Bóg zapłać za ofiary zebrane przez Panie w Bobrach na potrzeby remontu naszego dachu.

ks. Proboszcz