Dzisiaj- zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 8.30.

- ofiary na tacę przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw w intencji Misji

W tym tygodniu: - trwają Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam. W środę zapraszam szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej a w piątek młodzież

- w sobotę zapraszam na zbiórkę Ministrantów i kandydatów na Ministrantów na godz. 11.00

W przyszłą niedzielę: - z soboty na niedzielę,następuje zmiana czasu na zimowy, cofamy zegar o godzinę do tyłu, nabożeństwa według nowego czasu

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła naszym parafianom z ul. Małeckich: p. Krystynie i Leszkowi Górskim; Zofii i Mirosławowi Milewskim; Krystynie Sobolewskiej; Puczyłowskim . W sobotę zapraszam do sprzątania na godz. 10.00 naszych parafian ul. Kościuszki

W minionym tygodniu:- zostały ofiarowane i zasadzone kolejne thuje przy Krzyżach. Bóg zapłać p. Adamowi Andryszewskiemu za ten dar i wykonanie tych prac

- został uporządkowany cmentarz oraz wykarczowany teren parkingu przy cmentarzu

- kończymy ocieplanie drzwi wejściowych i bocznych do k-ła.( zostały okna górne)

Wypominki:- koperty są na stoliku przy konfesjonale. W kopercie są dwie kartki: jedna kartka na wypominki (wpisujemy czytelnie osoby za które będziemy się modlili codziennie na Różańcu w listopadzie); druga kartka na Mszę św. składkową, która odprawiana będzie przez cały listopad (proszę o wpisanie jednej osoby za którą chcemy by Msza św. była odprawiana). W każdą niedzielę, przez cały listopad, o godz. 8.30 śpiewna będzie Jutrznia za Zmarłych. Ofiary składane na wypominki i Mszę św. składkową przeznaczone będą na cele remontowe w naszej parafii. Proszę o czytelne wypełnienie kartek.

Komunikat Kurii Biskupiej w Ełku: - Sakramenty przyjmuje się we własnej Parafii a nie wg przynależności do szkoły. Księża Proboszczowie proszeni są o nieudzielanie pozwoleń na przechodzenie do innej parafii, ani nie przyjmowanie dzieci i młodzieży spoza własnej parafii. W razie wątpliwości proszę o kontakt z Kurią Biskupią w Ełku. Podpisał: ks. dr Marcin Maczan, Wikariusz Generalny i Kanclerz Kurii Biskupiej w Ełku.

Bobry:

- Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 2: p. Truszkowską, Łukasiak. . Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z Bloku 3A: p. Mołs, Jakubik

- zostały ocieplone drzwi wejściowe do kaplicy

- rozpoczynamy prace remontowe na dachu naszej kaplicy

ks. Proboszcz

====================================================

XXVIII Niedziela Zwykła (14.10.2018- 21.10. 2018)

Dzisiaj - Dzień Papieski, po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na fundusz stypendialny „ Dzieła Nowego Tysiąclecia”

- ofiary w tym dniu składane na tacę, przeznaczone są na cele remontowe w naszej parafii (jak w każdą II niedzielę miesiąca)

- na godz. 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski przy figurze św. Pap. Jana Pawła II, zabierzmy ze sobą świece, które zostawimy przy pomniku

W tym tygodniu: - jutro, zapraszam na wspólne Nabożeństwo i modlitwę przy figurze św. Pap. Jana Pawła II na godz. 9.00 z udziałem naszej szkoły.

- trwają Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam. W środę zapraszam szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej a w piątek młodzież

- w III piątek miesiąca, zapraszam na wspólną Drogę Krzyżową połączona z Różańcem, na zewnątrz o godz. 17.15. To też dzień 34 rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

- w sobotę zapraszam na zbiórkę Ministrantów i kandydatów na Ministrantów na godz. 11.00; na godz. 12.00 zapraszam na spotkanie Oazy Dzieci

W przyszłą niedzielę: - zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 8.30

- ofiary na tacę przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła naszym parafianom z ul. Małeckich: p. Pyczot, Wasyk, Poniatowskiej, Piekarskiej. W sobotę zapraszam do sprzątania na godz. 10.00 kolejnych parafian ul. Małeckich

W minionym tygodniu:- zostało zasadzonych 83 szt. thuji przy Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać p. Adamowi Andryszewskiemu za wykonanie tych prac

- zakończyliśmy w tym roku na razie malowanie ogrodzenia

- zaczęliśmy ocieplenie drzwi wejściowych i bocznych k-ła

- przed 01 listopada pragniemy uporządkować cmentarz oraz wykarczować teren parkingu przy cmentarzu

Ks. Robert Galicki zaprasza w przyszłą niedzielę (21 października) na spotkanie popielgrzymkowe grupy Jaćwingowie Ełk. Spotkanie to rozpocznie się Mszą Świętą w Katedrze Ełckiej o godzinie 18.00.

W niedzielę 11 listopada na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy tablicę upamiętniającą 100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz tablicę upamiętniającą zamordowanie naszych bohaterów w Katyniu.

Bobry:

- Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 2: p. Pietkiewicz, Zajko. Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z Bloku 3A: p. Truszkowską,Łukasiak.

ks. Proboszcz

=================================================

XXVII Niedziela Zwykła (07.10.2018- 14.10. 2018)

Dzisiaj - po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszam na wspólną modlitwę Wspólnotę Żywego Różańca. W kolejne niedziele października zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 8.30

W tym tygodniu: - trwają Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam. W środę zapraszam szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej a w piątek młodzież. W inne dni zapraszam do prowadzenia Różańca Wspólnoty Żywego Różańca, po zgłoszeniu przed Różańcem Kapłanowi.

- w sobotę zapraszam na zbiórkę: Ministrantów i kandydatów na Ministrantów na godz. 11.00; na godz. 12.00 zapraszam na spotkanie Oazy Dzieci                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              W przyszłą niedzielę:- Dzień Papieski,  po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na fundusz stypendialny „ Dzieła Nowego Tysiąclecia”

- ofiary w tym dniu składane na tacę, przeznaczone są na cele remontowe w naszej parafii (jak w każdą II niedzielę miesiąca)

- na godz. 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski przy figurze św. Pap. Jana Pawła II, zabierzmy ze sobą świece, które zostawimy przy pomniku

W poniedziałek 15 października, zapraszam na wspólne Nabożeństwo i modlitwę przy figurze św. Pap. Jana Pawła II na godz. 9.00 z udziałem naszej szkoły.

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła naszym parafianom z ul. Małeckich: p. Andrelczyk, Iwińska, Elżbieta i Wanda Duchnowska. W sobotę zapraszam do sprzątania na godz. 10.00 kolejnych parafian ul. Małeckich.

 Bobry:

- Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 2: p. Frączkowska, Marcikowska. . Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z Bloku 2 p. Pietkiewicz, Zajko.  Została zakupiona nowa podstawa pod mszał. Bóg zapłać naszym Parafianom z Niedźwiedzkich, za ofiarę złożoną na remont naszej kaplicy.                                                                                                   

ks. Proboszcz

====================================================

XXV Niedziela Zwykła (23.09.2018- 30.09. 2018)

Dzisiaj: - ofiary na tacę przeznaczone są na nasze WSD w Ełku

- przeżywać będziemy Odpust ku czci św. Stanisława Kostki, w Bobrach na Mszy św. o godz. 10.45, której przewodniczyć będzie ks. Dariusz Zalewski proboszcz z Ełku.

- zapraszam na Mszę św. o godz. 12.30 Młodzież klas VIII, III Gimnazjum i Rodziców Młodzieży, która ma rozpocząć swoje przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania a po Mszy św. na spotkanie

- spotkania formacyjne Dzieci przygotowujących się do I komunii odbywają się w niedzielę w ramach „ szkółki niedzielnejo godz. 12.00

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30

- jutro zapraszam o godz. 17.30 na Nabożeństwo do Ducha Świętego - Wspólnotę NNU Jezusa

- w środę zapraszam Mężczyzn, na Nabożeństwo do św. Józefa na godz. 17.30

- w sobotę, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Proszę zgłaszać w kancelarii rocznice swoich Małżeństw, abyśmy mogli się za nie pomodlić w październiku.

W minionym tygodniu nikt nie przyszedł do sprzątania z ul. Szosy Bajtkowskiej. W sobotę zapraszam do sprzątania na godz. 10.00 kolejnych parafian ul. Małeckich.

Ks. Kapelan szpitala miejskiego w Ełku, zaprasza chorych, pracowników służby zdrowia, na Mszę św. w katedrze dnia 28 września o godz. 18.00 w czasie której będzie zakończenie peregrynacji relikwii polskiej błogosławionej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej.

Bobry:

- Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 1: p. Dziekońska, Gaładyk. Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z Bloku 2 p.Dziekońska, Pruszyńska

- Bóg zapłać za ufundowanie nowych obrusów do naszej kaplicy oraz Wszystkim, korzy przygotowali nasz Odpust.

ks. Proboszcz

=======================================================

XXIV Niedziela Zwykła (16.09.2018- 23.09. 2018)

W piątek została poświęcona nasza Droga Krzyżowa na zewnątrz. Zapraszam w każdy trzeci piątek miesiąca na wspólne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zgodnie z Dekretem Ks. Biskupa możemy uzyskać za odprawienie indywidualne Nabożeństwa Drogi Krzyżowej - Odpusty pod zwykłymi warunkami.

Dzisiaj: - zapraszam na Mszę o godz. 12.30 Rodziców klas II i III szkoły podstawowej a po Mszy św. na spotkanie

W przyszłą niedzielę: - ofiary na tacę przeznaczone są na nasze WSD w Ełku

- przeżywać będziemy Odpust ku czci św. Stanisława Kostki, w Bobrach na Mszy św. o godz. 10.45, której przewodniczyć będzie ks. Dariusz Zalewski proboszcz z Ełku.

- zapraszam na Mszę św. o godz. 12.30 Młodzież klas VIII, III Gimnazjum i Rodziców Młodzieży, która ma rozpocząć swoje przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania a po Mszy św. na spotkanie

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30

- jutro 79 rocznica napadu Związku Radzieckiego na Polskę

- jutro zapraszam o godz. 17.30 na Nabożeństwo do Ducha Świętego - Wspólnotę NNU Jezusa

- w środę zapraszam Mężczyzn, na Nabożeństwo do św. Józefa na godz. 17.30

- w sobotę zapraszam na godz. 11.00 – Ministrantów i tych którzy chcieliby należeć do Ministrantów na zbiórkę (rozgrywki sportowe w piłkarzyki) a na godz. 12.00 Dzieci, które chciałyby należeć do Oazy ( od kl. 3-7)

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła naszym parafianom ul. Szosy Bajtkowskiej: p. Nitkowskim; Rogowskim, Kawrygo; Godlewska. W sobotę zapraszam do sprzątania na godz. 10.00 kolejnych parafian ul. Szosy Bajtkowskiej.

W minionym tygodniu:

- położyliśmy ogrzewanie pod ławkami, pragnę podziękować elektrykowi p. Łukaszowi Murawskiemu za wykonanie tych prac

- wykonywane są obróbki wykończeniowe wokół okien witrażowych; pragnę podziękować p. Dariuszowi Wrzosek za wykonanie tych prac

- Bóg zapłać Rodzinie Państwa Wasyk za wywiezienie gruzu i gałęzi z naszego placu

Bobry:

- Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 1: p. Minkiewicz, Zajko. Do sprzątania zapraszam naszych Parafian z Bloku 2 p. Dziekońska, Gaładyk.

- Odpust ku czci św. Stanisława przeżywać będziemy w niedzielę 23 września na Mszy św. o godz. 10.45, której przewodniczyć będzie ks. Dariusz Zalewski proboszcz z Ełku. Bardzo proszę o przygotowanie tej uroczystości( wykoszenie trawy przed Odpustem, przygotowanie procesji i asysty)

ks. Proboszcz

============================================

XVIII Niedziela Zwykła (05.08.2018- 12.08. 2018)

Rozpoczął się miesiąc sierpień, zachęcamy do podjęcia trudu abstynencji, oraz nie częstowania, nie stawiania alkoholu.

Dzisiaj:- zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 całą Wspólnotę Żywego Różańca a po Mszy św. na wspólny Różaniec

W przyszłą niedzielę: - ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowo-budowlane w naszej Parafii ( jak w każdą II niedzielę miesiąca). Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane indywidualnie na cele remontowe.

W minionym tygodniu zostały zakończone prace związane z dostosowaniem naszej kancelarii parafialnej, do wymogów unijnych RODO. Pragnę podziękować naszemu parafianinowi, p. Dariuszowi Wrzosek za wykonanie tych prac. Zostały postawione krzyże na drodze Krzyżowej. Pragnę podziękować za wykonanie krzyży i ich postawienie p. Eugeniuszowi Parafiniuk a za pomoc p. Andrzejowi Ziemkiewicz; Jackowi Puczydłowskiemu i Krzysztofowi Sypytkowskiemu

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30

- jutro Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam o godz. 17.30 na Nabożeństwo do Ducha Świętego - Wspólnotę NNU Jezusa

- w środę zapraszam Mężczyzn na Nabożeństwo do św. Józefa

Ks. Arkadiusz Dardziński, zaprasza chętnych do dołączenia do Pieszej Pielgrzymki, na ostatni dzień z Mykanowa do Częstochowy. Wyjazd autokarem 10 sierpnia o godz. 22.00 spod placu katedralnego. Zapisy w par. św. Wojciecha w Ełk.

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła Rodzinie Państwa Młodych. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do sprzątania naszych Parafian z ul. Sikorskiego, Piłsudzkiego

Bobry: - Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 1p. Jaśkiewicz, Frączkowska. Do sprzątania zapraszam p. Świderska, Zajko.

===============================================

XVII Niedziela Zwykła (29.07.2018-05.08.2018)

Dzisiaj:- zakończenie tygodnia modlitw w intencji kierowców z okazji wsp. św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie samochodów, skuterów, rowerów. Ofiary na tacę przeznaczone są na MIVA Polska, która niesie pomoc dla Misjonarzy, by zakupić dla nich środki transportu.

W przyszłą niedzielę: - zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 całą Wspólnotę Żywego Różańca a po Mszy św. na wspólny Różaniec

W tym tygodniu: - codziennie zapraszam na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30

- jutro zapraszam na Nabożeństwo Wspólnotę NNU Jezusa

- w środę zapraszam Mężczyzn na Nabożeństwo do św. Józefa

- I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

- I piątek miesiąca, spowiedź. od godz. 17.30

- I sobota miesiąca, zapraszam na wspólną medytację, Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła Rodzinom Państwa Młodych. W piątek po Mszy św. wieczorowej zapraszam do sprzątania Rodzinę Państwa Młodych.

Bobry: - Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy naszym Parafianom z Bloku 1p. Łukasiak, Smaka. W następnym tygodniu zapraszam do sprzątania mieszkańców z Bloku 1: p. Jaśkiewicz, Frączkowska. Bóg zapłać za wykoszenie trawy: p. Henrykowi Czubak, Dariuszowi Kudrawiec.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj włączyli się aktywnie w przygotowanie śniadania dla Pielgrzymów.

Zapraszam w I piątek miesiąca, na Spowiedź od godz. 16.15 a po niej na Mszę św.

Ks. Arkadiusz Dardziński, informuje,że w dniu wczorajszym wyruszyła XXVI Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych do dołączenia do grupy na ostatni dzień z Mykanowa do Częstochowy. Wyjazd autokarem 10 sierpnia o godz. 22.00 spod placu katedralnego. Koszt 90 zł. Zapisy w par. św. Wojciecha w Ełk.

ks. Proboszcz