Dzisiaj:- zapraszam na Nabożeństwo majowe na godz. 8.30.

W tygodniu: - codziennie, zapraszam na godz. 17.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, możliwość skorzystania ze Spowiedzi; 17.30 – Nabożeństwo majowe, suplikacje; o godz. 18.00 – Msza św. wieczorowa. Zachęcam też do gromadzenia się w domach na wspólnej, rodzinnej modlitwie do Pana Boga przez pośrednictwo Matki Bożej.
- we wtorek Dzień Matki, mimo całej sytuacji, nie zapomnijmy w modlitwie o naszych Mamach ( odwiedzić, zadzwonić) a za zmarłe pomódlmy się i jeżeli jest to możliwe nawiedźmy cmenatrz
- w sobotę, zapraszam na Nabożeństwo Majowe, Mszę św. wszystkich Panów z Bractwa Mężczyzn, św. Józefa a po Mszy św. na spotkanie formacyjne

W przyszłą niedzielę:- Ur. Zesłania Ducha Świętego (tzw. Zielone Świątki)
- zapraszam na Nabożeństwo majowe na godz. 8.30
- zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00, naszych Parafian z ul. Polnej, Cmentarnej, Nowowiejskiej, Szosy Bajtkowskiej, a po Mszy św. na spotkanie dotyczące przygotowania ołatrzy na Ur. Bożego Ciała.

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej naszej Parafii. Omówine zostały sprawy bieżące dziejące się w naszym kraju, k-le oraz w naszej diecezji: (organizacja ur. Bożego Ciała; Sakramentów; Pielgrzymki Pieszej itp.). Od czerwca rozpoczynamy zmianę T.Ż. Różańca i spotkania formacyno- modlitewne Wspólnoty Żywego Różańca. Omówilismy sprawy ekonomiczne: utrzymanie k-ła; opłaty; przygotowanie do malowania; porządkowanie cmenatrza; wstawienie nowych okien w kaplicy w Bobrach. Została podjęta decyzja, że od przyszłego piątku rozpoczynamy systematyczne sprzątania k-ła. Zapraszam do sprzątania w piątek po Mszy św. wieczorowej naszych parafian z ul. Kościuszki.

W dniach od 12 do 14 czerwca, w parafii św. Pap. Jana Pawła II w Ełku odbędzie się Kurs Przedmałżeński dla naszego Dekanatu. Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do tamtej parafii.
Bobry:
W przyszłą niedzielę:- Ur. Zesłania Ducha Świętego (tzw. Zielone Świątki). Po Mszy św. zapraszam naszych Parafian z bl. 3A;4A;7,8 na spotkanie, w celu omówienie przygotowania ołtarzy na Ur. Bożego Ciała.

Trwają Nabożeństwa Majowe. Zachęcam do gromadzenia się Rodzin w domach na wspólnym wołaniu do Boga przez pośrednictwo Matki Bożej, o miłosierdzie i ratunek dla świata.
Została podjęta decyzja, że od przyszłej soboty rozpoczynamy systematyczne sprzątania k-ła. W przyszłą sobotę zapraszamy naszych parafian z Miechowa: p. Żebrowskich; Zajko Paulina.

ks. Proboszcz

===================================

V Niedziela Wielkanocna (10.05.2020 -17.05. 2020 r.)

Dzisiaj:- zapraszam na Nabożeństwo majowe na godz. 8.30

- dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe w naszej parafii (II niedziela miesiąca)

W tygodniu: - codziennie, zapraszam na godz. 17.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adorację w ciszy; 17.30 – Nabożeństwo majowe, suplikacje; o godz. 18.00 – Msza św. wieczorowa. Zachęcam też do gromadzenia się w domach na wspólnej, rodzinnej modlitwie do Pana Boga przez pośrednictwo Matki Bożej.
- w środę 13 maja rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Zapraszam na godz. 17.15 – na Różaniec Fatimski, Litanię Loretańską, Suplikacje i Mszę św. wieczorową. Obchodzić będziemy też 39 rocznicę zamachu na Pap. Jana Pawła II. Nie będzie Procesjii Fatimskiej.

W przyszłą niedzielę:- zapraszam na Nabożeństwo majowe na godz. 8.30
Bobry:

Trwają Nabożeństwa Majowe. Zachęcam do gromadzenia się Rodzin w domach na wspólnym wołaniu do Boga przez pośrednictwo Matki Bożej, o miłosierdzie i ratunek dla świata.

Zostały wstawione okna do naszej kaplicy. Pragnę podziękować Firmie Generał – Serwis za wykonanie tych prac. Teraz trwają prace obróbkowe wokół okien. Pragne podziękować Firmie TOLO za wykoanie tych prac.

ks. Proboszcz

=================================

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza (03.05.2020 -10.05. 2020 r.)  

Dzisiaj: - Niedziela Dobrego Pasterza, modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
- zapraszam na Różaniec, Nabożeństwo majowe na godz. 8.30 z racji I niedzieli miesiąca

W tygodniu: - codziennie, zapraszam na godz. 17.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adorację w ciszy; 17.30Nabożeństwo majowe, suplikacje; o godz. 18.00 – Msza św. wieczorowa. Zachęcam też do gromadzenia się w domach na wspólnej, rodzinnej modlitwie do Pana Boga przez pośrednictwo Matki Bożej.
- I czwartek miesiąca, modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
- w piątek Ur. św. Stanisława,b.m;Głównego Patrona Polski

Bóg zapłać za posprzątanie k-ła przed Odpustem: p. Wróbel; Seweryn; p. Jerzemu Pieloch; Gabrysiowi i Adamowi Kleban; Beacie i Arkadiuszowi Malinowskim.

Bóg zapłać Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie, wspierają materialnie, potrzeby naszej Parafii, składając ofiary na tacę oraz wpłacając na konto ofiary na remont i malowanie naszego k-ła. Od 30.03 do 30.04 wpłynęło na konto 5 wpłat.
Bobry:

Trwają Nabożeństwa Majowe. Zachęcam do gromadzenia się Rodzin w domach na wspólnym wołaniu do Boga przez pośrednictwo Matki Bożej, o miłosierdzie i ratunek dla świata.

Jutro od rana, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, rozpoczynamy w kaplicy wymianę okien.

ks. Proboszcz

===================================

III Niedziela Wielkanocna - Biblijna (26.04.2020 r. - 03.05. 2020 r.)

Dzisiaj: - Niedziela Biblijna. W tym dniu w sposób szczególny oddajemy cześć Pismu św. Zachęcam do zgromadzenia się przy wspólnym czytaniu, medytacji i modlitwy Pismem św.

W tygodniu: - codziennie, zapraszam na godz. 17.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adorację w ciszy; 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, suplikacje; o godz. 18.00 – Msza św. wieczorowa

- w piątek 01 maja, obchodzić będziemy nasza Ur. Odpustową ku czci św. Józefa. Zapraszam na godz. 11.30 na wspólną modlitwę przez pośrednictwo św. Józefa, Litanie Loretańską a o godz. 12.00 na Mszę św. Odpustową. W związku z zakazem odbywania procesjii nie będzie procesji w czasie tej naszej uroczystości.

- w I piątek nie ma odwiedzin chorych

- I sobota miesiąca, Ur. NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 12.00 i 18.00. Zapraszam na Różaniec oraz Nabożeństwo majowe na godz. 17.30. To także dzień Flagi RP, zachęcam do wywieszenia flag narodowych na naszych domach.

 W przyszła niedzielę- Niedziela Dobrego Pasterza, modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

- zapraszam na Różaniec, Nabożeństwo majowe na godz. 8.30 z racji I niedzieli miesiąca

Proszę o zgłaszanie jubileuszy małżeńskich, obchodzonych w maju, byśmy w przyszłą niedzielę mogli się w tych intencjach pomodlić.

W czwartek, zapraszam po Mszy św. wieczorowej tych, którzy chcieliby posprzątać k-ł przed Odpustem.

Bobry:

Dzisiaj: - Niedziela Biblijna. W tym dniu w sposób szczególny oddajemy cześć Pismu św. Zachęcam do zgromadzenia się przy wspólnym czytaniu, medytacji i modlitwy Pismem św.

W piątek 01 maja, obchodzić będziemy nasza Ur. Odpustową ku czci św. Józefa. Zapraszam na godz. 11.30 na wspólną modlitwę przez pośrednictwo św. Józefa, Litanie Loretańską a o godz. 12.00 na Mszę św. Odpustową. W związku z zakazem odbywania procesjii nie będzie procesji w czasie tej naszej uroczystości.

I piątek nie ma odwiedzin chorych.

Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zachęcam do gromadzenia się Rodzin w domach na wspólnym wołaniu do Boga przez pośrednictwo Matki Bożej, o miłosierdzie i ratunek dla świata.

I sobota miesiąca - Ur. NMP Królowej Polski; To także dzień Flagi RP, zachęcam do wywieszenia flag narodowych na naszych domach.

W przyszła niedzielę- Niedziela Dobrego Pasterza, modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

- I niedziela miesiąca, wystawienie Najśw. Sakramentu i zmiana T.Ż.R

ks. Proboszcz

=====================================================

Niedziela Miłosierdzia Bożego (19.04.2020 r. -26.04. 2020 r.)

Dzisiaj:- Ur. Miłosierdzia Bożego, Zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 8.30.

W tygodniu: - codziennie, zapraszam na godz. 17.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adorację w ciszy; 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, suplikacje; o godz. 18.00 – Msza św. wieczorowa

W przyszła niedzielę- Niedziela Biblijna. W tym dniu w sposób szczególny oddajemy cześć Pismu św. Zachęcam do zgromadzenia się przy wspólnym czytaniu, medytacji i modlitwy Pismem św.

Od jutra zaczynają obowiązywać nowe prawa, dotyczące uczestnictwa w nabożeństwach religijnych wydanych przez Państwo.

Pragnę poinformować, że Sakrament Bierzmowania, który miał być udzielony Młodzieży, 01 maja br. zostaje odwołany ze względu na epidemię w naszym kraju. Kiedy zostanie podany nowy termin Bierzmowania, poinformuję o tym Młodzież i Rodziców.

ks. Proboszcz

======================================

Życzenia dla Parafian!

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!

Chrystus Zmartwychwstał!

Kontemplacja ofiary miłości, którą Chrystus złożył Ojcu przez Krzyż, doprowadziła do postawy wdzięczności. Do tej wdzięczności pragnie zaprosić także i nas.

Na tegoroczne święta Wielkanocne pragnię życzyć, by ta wdzięczność, wyrażała się w naszym życiu, poprzez poświęcenie się Jezusowi bez zastrzeżeń i ukazanie tego życiem, zgodnym z Ewangelią, które będzie autentycznym głoszeniem Zmartwychwstałego. Bądźmy razem w te Święta i odbudujmy ducha każdej naszej Rodziny.

Życzy Wszystkim Parafianom - Proboszcz 

==============================================================

O TYM, JAK JEZUS W OSTATNIM CZASIE POMAGA NAM ZAMIENIĆ NASZE GRZECHY W CNOTY!

1. Zastanawiałem się, komu podać rękę, by się nie zarazić… dziś chciałbym uścisnąć dłoń wszystkim – znajomym, nieznajomym…. Obym tylko mógł ich spotkać. Dziękuję, że moją PYCHĘ zamieniłeś w POKORĘ

2. Chciałem wszystko zagarnąć dla siebie – na zapas, by się zabezpieczyć….Dziś modlę się, by wszystkiego wystarczyło tym, którzy naprawdę tego potrzebują…Dziękuję, że moją CHCIWOŚĆ zamieniłeś w UFNOŚĆ.

3. Podążałem za uciechami świata doczesnego… często wirtualnego…Dziś każdy dzień rozpoczęty z moją rodziną jest błogosławieństwem. Dziękuję, że moją NIECZYSTOŚĆ zamieniłeś w prawdziwą MIŁOŚĆ.

4. Myślałem wciąż o tym, czego mi brakuje, dlaczego mam gorzej niż inni….Dziś nie myślę o tym, czego mi brakuje, ale dziękuję Ci za wszystko, czym mnie obdarzyłeś…Dziękuję, że moją ZAZDROŚĆ zamieniłeś we WDZIĘCZNOŚĆ.

5. Kupowałem wszystko bezmyślnie, poszukując nowych okazji i promocji, marn

6. Byłem zły, że nie mam czasu dla siebie, że dobie brakuje godzin, że wciąż trzeba się gdzieś spieszyć… Dziś cierpliwie czekam na nowe wyzwania, na wyjście z domu, na odrobinę starej „szarej” codzienności….Dziękuję, że GNIEW zamieniłeś w CIERPLIWOŚĆ.

7. Tak często nie chciało mi się iść na Mszę Świętą, do pracy, na spacer, spotkać się z rodziną, spędzić czasu z własnymi dziećmi…Dziś czekam na dzień, kiedy będę to wszystko mógł zrobić ze swobodą i radością…Dziękuję Ci Jezu, że moje LENISTWO zamieniłeś w NADZIEJĘ.

Człowiek, który odnalazł duszę.

==========================================================

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (12.04.2020 r. -19.04. 2020 r.) 

Dzisiaj: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:- godz. 6.00 – Msza św. Rezurekcyjna(nie ma procesjii);następna Msza św. o godz. 12.00; Bobry godz. 9.00- Rezurekcja

Jutro - II Dzień Wielkanocy – Msze św. o godz. 9.00; 12.30 w Bobrach o godz. 10.45

Od wtorku wracamy do naszych Nabożeństw: o godz. 17.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy; 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nowenna przygotowujaca nas do Ur. Bożego Miłosierdzia; suplikacje; o godz. 18.00 – Msza św. wieczorowa

W przyszła niedzielę- Ur. Miłosierdzia Bożego, Zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 8.30. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy, codziennie Nowennę przygotowującą nas do tej Uroczystości, w tych dniach proszę samemu odmawiać Nowennę.

Obowiązek przystąpienia do Spowiedzi wielkanocnej i Komunii został rozciągnięty do Niedzieli Trójcy Świetej (07 czerwca)

ks. Proboszcz

 ======================================================