XXVIII EŁCKA PIELGRZYMKA PIESZA NA JASNĄ GÓRĘ

XXVIII Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

XXVIII EŁCKA PIELGRZYMKA PIESZA NA JASNĄ GÓRĘ

Drodzy księża i przyjaciele naszej pielgrzymki:

Z wiadomych powodów tegoroczna Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę będzie miała inny charakter niż zawsze.

W historii naszej ojczyzny pojawiały się trudne wydarzenia, takie jak okres rozbiorów, wojen czy Powstanie Warszawskie. Nawet podczas tak dojmujących doświadczeń, pielgrzymki na Jasną Górę były kontynuowane. Ludzie pielgrzymowali i będą pielgrzymować do Naszej Matki Jasnogórskiej.

Przepisy epidemiologiczne niestety pokrzyżowały nam plany przy organizacji tegorocznej pielgrzymki. Natomiast nie znaczy to, że ona się nie odbędzie. Zatem i w tym roku postanowiliśmy wyruszyć na szlak pielgrzymkowy, tylko w nieco zmienionej formie.

Do tegorocznego pielgrzymowania zapraszamy wszystkich w formie duchowej. Natomiast osoby duchowne wezmą fizycznie udział w XXVIII Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Całą trasę przejdą księża, którzy będą reprezentować każdą z sześciu grup pielgrzymkowych. Termin wyruszenia XXVIII EPP na Jasną Górę nie ulega zmianie. Pielgrzymka rozpocznie się 28 VII Mszą w katedrze ełckiej o godzinie 7:00, a zakończy się 11 VIII Mszą świętą w kaplicy cudownego obrazu o godz. 11:00.

1 VIII pielgrzymujący księża zgromadzą się w kościele parafialnym w Gąsewie na adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez cały ten dzień niesiony będzie Przenajświętszy Sakrament. Będziemy w ten sposób wypraszać Miłosierdzie Boże dla świata, Polski i naszej diecezji.

Wszystkich, którzy nie mogą w tym roku z nami wyruszyć, zapraszamy do pielgrzymowania duchowego. Co roku te osoby, które nie mogły wybrać się na pielgrzymi szlak, właśnie w ten sposób przeżywały te kilkanaście dni. Również w tym roku zachęcamy wszystkich do duchowego towarzyszenia nam w XXVIII Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Niech każdy kto chce i może, złoży duchowy dar przez ręce Niepokalanej.

Wszystkich duchowych pielgrzymów zachęcamy w tych dniach do:

1. Uczestniczenia w Eucharystii, modlitwy różańcowej oraz koronki do Bożego Miłosierdzia
  2. Postu
  3. Ofiarowania cierpień
  4. Czynów miłosierdzia
  5. Udziału w Apelu Jasnogórskim o 21:00

Każdego dnia o godzinie 21:00 w łączności duchowej z Jasną Górą będziemy brali udział w Apelu Jasnogórskim. Proszę wszystkich proboszczów o umożliwienie wiernym udziału w tej modlitwie w świątyni parafialnej. Apel Jasnogórski będzie transmitowany także z różnych kościołów naszej diecezji, trasy pielgrzymkowej oraz kaplicy cudownego obrazu na Jasnej Górze.

Z góry dziękuję wszystkim za życzliwość i włączenie się w to piękne dzieło, jakim jest Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.

JE. Ks. Bp Jerzy Mazur                                      ks. Łukasz Kordowski

biskup ełcki                                                          kierownik EPP na Jasną Górę

Kolejność transmisji Apelu Jasnogórskiego

17) 11 VIII – środa

Jasna Góra

Schemat „Apelu Jasnogórskiego”

1. Bogurodzica( lub inna pieśń Maryja)
  2. Apel (wersja do wyboru – może być w j. łacińskim)
  3. Rozważanie prowadzone przez księdza katolickiego(może być nieco dłuższe niż na pielgrzymce)
  4. Tajemnica różańcowa poprzedzona zapowiedzeniem intencji o ustanie epidemii
  5. Ogłoszenia: parę słów o parafii czy grupie która prowadzi Apel; kilka słów o tym, gdzie obecnie znajdują się pielgrzymi; zachęta do modlitwy za pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę; zaproszenie na Apel w dniu kolejnym;
  6. Błogosławieństwo i pieśń na zakończenie